esmaspäev, 15. juuni 2015

HAWAII: Kohal

Esimene emotsioon on juba üle läinud, aga kuna normaalset fotokat seni polnud, siis tuleb info kuuepäevase hilinemisega. Lennud olid erakordselt rõvedad, 26 h Tallinn - Amsterdam - Los Angeles - Honolulu. Passikontrollide ja viisaintervjuudega olid paljud varem hirmutanud, et küsitletakse pikalt ja blah blah blah, aga vähemalt minul läks kõik väga kiiresti. Elamise leidmisega Honolulul oli veits jama, sest jätsin (üllatus-üllatus) kõik viimasele hetkele, aga esimesed kolm ööd sain olla eestlaste juures, kes juba enne minu tulekut olid 11kesti 2-toalises korteris. Nojah :D. Vaade oli ulmeliselt ilus ning vaatamata kahele unetunnile 48h jooksul läksin esimesel õhtul siiski välja ja sain esimese ujumise ookeanis kirja. Pas mal.
LAX - Honolulu International otsa sõitsin Delta Airlines'iga ja no nende safety video oli küll 100% USA (https://www.youtube.com/watch?v=Vttuonfu2BM): Nyan Cat, Annoying Orange ja Harlem Shake ametlikus teadaandes on normaalne. Seal lennul serveeriti jooke juba jääkuubikutega, kohe näha, et Hawaii oli lähedal.
Hawaii lennujaamas
Õhtul 6st maandudes oli õhk endiselt lämbe ja väljas 25 kraadi (jahe õhtu ütlesid teised). Lennujaama töötajate vormid olid lillelised Hawaii särgid, tavakas. Sõitsin Shuttle'ga Waikikile, autos mängis Hawaii chillax muusika ja taevas oli topeltvikerkaar, algusega Honolulust. Äkki leian kullapaja? :) Ümbruskond on siin ikka ulmeliselt ilus, ka linnas kõndides paistab praktiliselt alati ühelt poolt ookean ja teiselt poolt vulkaanilised mäed. Linn läheb laugelt mäkke välja, nii et kesklinnast paistavad äärelinna rajoonid. Eestlaste korterist oli ulmehea vaade ka, nii et ma lihtsalt jõllitasin umbes viis minutit järjest ümbruskonda. Perfektne linn. Ma olen nii ära armunud sellesse kohta juba vähem kui nädalaga, et sorri, ma vist ei tule enam eales tagasi.
Topeltvikerkaar!
Esimene öö olin kindel, et magan 15 h järjest, läksin 10st õhtul magama ja ärkasin.. 5.20am vms. Ei olegi siin hiljem kui 7.20 ärganud, päike tõuseb ja linnud laulavad ja energiat on lõputult. 
Paljud mu esimesest korterist käisid päris pikalt tööd otsimas, 3-5 päeva või isegi üle nädala intensiivset applicationite täitmist ja CVde jagamist. Ma käisin printisin 10 CVd välja, läksin ühte kohta sisse ja sain ka kohe tööd, nii et sinna läks mu printimisele kulunud 10 dollarit küll raisku.. Nojah :D. Koht on Il Lupino, seal töötab peale minu ka eestlasest manager, kaks serverit, üks busser (vist, koristab laudu vms), kolm hostessi.. Koos minuga peaks vähemalt 7 eestlast tööl olema. Inglise keelt vist väga ei harjuta. Normaalne on ka see, et kohe esimesel päeval käis meil söömas Lindsay Lohan. Teine eeslasest hostess juhatas ta lauda ja alles lauas tundis hääle järgi ära. Ei tea, päris normaalne nägi välja, Hollywoodi press on ikka paras saast. Tööl pean olema kontsadega, mis sakib, aga nojah. Eks harjub.
Minu töökoht asub nende palmide taga paremal pool :D
Eile käisime Walmartis korterisse asju hankimas. Täielik pettumus, eestlased on selle nii üles haipinud, see pood on põhimõtteliselt Prisma, ainult mõttetumgi. Ja kallis. Normaalseid puuvilju on saada ainult Don Quijote poest, mis on jaapanlaste pood, kust saab ka reaalselt GMO ja mürkide vabu puuvilju, värsket liha-kala ja muud normaalset toitu. Walmartis tuli minuga rääkima üks kohalik, kellega lubasin matkama minna Stairway To Heavenile. Aprillis lõhkus selle eespoolse rajaosa torm ära, aga nagu ma teada sain, siis tagant poolt pääseb veel ligi. Win.
Saime 5 tüdrukuga stuudiokorteri, megapisike, aga elame ära, vähemalt on odav. Vaade on ropult hea, asub 441 Walina Street, stalkige mind, parempoolse rõdu peal istun praegu. Elame 10. korrusel, aga lift on 15.juulini kinni, nii et REIELIHASED! Wiii.
Vaade!
Siinne toit on NII KALLIS, eriti tervislik - 4 arbuusiviilu on Waikiki poodides 5 doltsi, karbike puuviljade-marjadega 6 doltsi.. Don Quijotest saab odavamalt, aga kui tahad midagi näksida ja kodu kaugel, siis.. jah. Esimese korteri eestlased õpetasid kohe ka odava toitumise nippe - Yougurtlandis töötab päris mitu eestlast ja sealt saab alati ka proovimise topse küsida, nii et lähed sinna ja proovid igat maitset ja ongi kõht täis. Kui midagi veel soovid, siis juustuburks mäkis on 1.02 vms. Burksi küll ei söö, aga suve lõpuks olen 300 kilo ja ma ei tee isegi nalja. Päriselt.
16 maitset frozen yogurtit. YUMYUMYUM.
Proovitopsikud
Rannas olen ka paar korda käinud. Waikiki rand on suhteliselt mõttetu, aga loodetavasti jõuan mõnusatesse randadesse ka.
Lainemurdjad
Aloha! ☼

2 kommentaari:

  1. Holy shit, see Delta Airlines video >D Lihtsalt perfect. Ära sinna küll jää, me juba igatseme sind siin :)

    VastaKustuta
  2. Jessas see Delta Airlinesi video on veel hullemaks tehtud, kui see, mida ma nägin, kui USAs käisin :D

    VastaKustuta